Elektronİk Kemer

Sürüdeki tüm hayvanlar doğumları ile birlikte bir kulak küpe numarası altında yaşamlarını sürdürür. Bu da bir nevi kimliklendirmedir. Ancak büyük işletmelerde, bazı işlemlerin insan gücüne ihtiyaç duyulmadan yapılması gerekmektedir. Süt sağım ve sütün ölçülmesi işlemleri, kızgınlık takibi, ağırlık takibi vb. işlemlerin otomatik olarak yapılabilmesi için kulak küpeleri yeterli olmamaktadır.

AutoMilk olarak hayvan kimliklendirme işlemlerini, içinde radyo frekansı prensibi ile çalışan bir dizi çip barındıran kolyeler ile yapmaktayız.SağılacakTakibi istenen tüm hayvanların boyunlarına bir kemer ile takılan bu kolyeler, çiftlik içerisinde birçok alanda (sağımhane, yemleme kabinleri vs.) anten sistemleri ile birlikte kullanılabilmekte ve hayvanlar bu kolyeler aracılığı ile tanınarak ilgili işlemlerin o hayvan için tanımlaması yapılabilmektedir. Kullanılan kolyeler asla yıpranmayacak bir malzemeden yapılmıştır ve esnekliğinden dolayı herhangi bir kırılma veya kopma durumu ile karşılaşılmamaktadır. Tamamen pislikle kaplanmış olsa dahi çalışmaya devam etmektedir. En büyük avantajı pilsiz olmasıdır. Kolyenin takılı olduğu hayvan satış, ölüm vb. sebepler ile sürüden ayrıldığında, aynı kolye o hayvandan alınıp diğer hayvanlara da takılabilmektedir.Kimliklendirme sayesinde hayvanınızın tüm süt, ağırlık, yemlenme, kızgınlık verileri doğrudan sürü yönetim yazılımına aktarılır. Böylece bireysel olarak verimlilik raporları oluşturabilir, kilo kaybı ve süt azalması gibi durumlarda uyarılarak erken müdahale imkanı yakalayabilirsiniz. Sadece sürü yönetim sistemini kullanarak, ayırma kapıları ile hayvanı istediğiniz yere yönlendirir, bireysel yemleme istasyonunda hayvanlarınıza bireysel çözümler sunabilirsiniz.

AutoMilk olarak hayvan kimliklendirme işlemlerini, içinde radyo frekansı prensibi ile çalışan bir dizi çip barındıran kolyeler ile yapmaktayız.